Bir Nefes Sıhhat Tevfik Sağlam'ın Yaşamı PDF

Tunisiamobilitycongress.com Bir Nefes Sıhhat Tevfik Sağlam'ın Yaşamı Image
AÇIKLAMA

Bir Bir Nefes Sıhhat Tevfik Sağlam'ın Yaşamı kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Bir Nefes Sıhhat Tevfik Sağlam'ın Yaşamı kitabını web sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Ahmet Başustaoğlu tarafından yazılmıştır.

Osmanlı İmparatorluğu'nda eğitim gören ve Cumhuriyet'in kurucu kadrolarında yer alan unutulmaz bir hekim… Gülhane Hastanesi'nde yetişen ilk kuşağın mensubu olarak Balkan Savaşları'na katılan, bozgun halindeki orduyla birlikte Köprülü'den Manastır'a çekilirken görevini aksatmamak için uğraşan genç bir tabip… I. Dünya Savaşı'nda Üçüncü Ordu'da görev yaparken sadece Sarıkamış faciası karşısında değil, cephe gerisindeki askerler arasında da hızla yayılan tifüs, humma-i racia, kolera, dizanteri, tifo ve çiçek ile yörenin iklim koşullarının yol açtığı donuk vakaları karşısında, çaresizliğe kapılmadan ekip halinde kalıcı çözüm üretmeye çalışan bir bilim insanı… Kurtuluş Savaşı'nda sadece idari görev üstlenmekle kalmayan, hastalarının günlük takibini de aksatmadan sürdüren kıdemli bir askeri hekim… Cumhuriyet'in ilanından sonra işgalde harap olmuş Gülhane'yi ayağa kaldıran; genç Türkiye'nin kamu sağlığı için Veremle Mücadele Cemiyeti'ni kuran; İstanbul Üniversitesi'nde geleceğin doktorlarının en iyi biçimde yetişmesi için elinden geleni esirgemeyen bir hekim, hoca ve yönetici… Yakın tarihimizin, kısıtlı olanaklar içinde mucizeler yaratmış kuşağından anıtlaşmış bir ismi tanımak için… (Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 528Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları 

Osmanlı İmparatorluğu'nda eğitim gören ve Cumhuriyet'in kurucu kadrolarında yer alan unutulmaz bir hekim… Gülhane Hastanesi'nde yetişen ilk kuşağın mensubu olarak Balkan Savaşları'na katılan...

BILGI

YAZAR: Ahmet Başustaoğlu

DOSYA ADI: Bir Nefes Sıhhat Tevfik Sağlam'ın Yaşamı.pdf

ISBN: 9786053327394

YAYIN TARIHI: 2016

DOSYA BOYUTU: 6,80 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Bir Nefes Sıhhat Tevfik Sağlam'ın Yaşamı - %30 İndirimli - Ahmet Başu

Osmanlı İmparatorluğu'nda eğitim gören ve Cumhuriyet'in kurucu kadrolarında yer alan unutulmaz bir hekim... Gülhane Hastanesi'nde yetişen ilk kuşağın mens..

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Bir Nefes Sıhhat Tevfik Sağlamın Yaşamı

Kuşadası Kent ve İnsan Söyleşileri 2 Kadın Sohbetleri Edebiyat » Anı (hatırat) » Bir Nefes Sıhhat Tevfik Sağlamın Yaşamı. 18.52 +KDV.

İLGILI KITAPLAR